Poziv studentima za učešće u događaju „Karijera #za5“

Pozivamo studente da uzmu učešće u događaju „Karijera #za5“ koji će se održati 13. decembra u Domu kulture Studentski grad, Bulevar Zorana Đinđića 179, u Beogradu. Na ovom događaju će kompanije: Atlantic grupa, Ikea, Philip Morris, Manpower, Mercure Belgrade Excelsior, Delhaize, Hyatt Regency i H.art agencija predstaviti svoj rad u domenu zapošljavanja, kao i zvanična institucija, Nacionalna služba za zapošljavanje. Kroz ovu aktivnost  studentima, diplomcima, ali i svim ostalim mladima se pomaže da steknu neformalna znanja i veštine, kao i da se povežu sa budućim poslodavcima koji bi im ponudili programe stručne prakse, treninge i/ili zaposlenja, upravo na mestu gde je epicentar njihovog okupljanja i učenja, a to je studentski dom. U sklopu ovog događaja organizuju se i edukativne radionice za studente završnih godina kako bi se promovisala važnost neformalnog obrazovanja.

„Karijera #za5“ je deo velikog nacionalnog projekta za mlade „Budućnost #za5“, koji za cilj ima edukaciju, osnaživanje mladih ljudi i promociju neformalnog obrazovanja. Projekat je pokrenuo „Centar E8“ uz stratešku podršku „Unije srednjoškolaca Srbije“, a finansijski podržala Coca-Cola Fondacija, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije i Privredne komore Srbije.