Центар за развој каријере објављује позив за обављање стручне праксе за студенте Универзитета у Београду

Поштовани студенти,
Уколико током ове школске године имате обавезу да обавите стручну праксу (предвиђену вашим студијским програмом) обавештавамо вас да је отворен позив за пријављивање за обављање праксе у области грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.
На иницијативу Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду и захваљујући исказанoj спремности Министарства да се одазове позиву, остварена је сарадња у области организовања и реализовања стручне праксе студената Универзитета у Београду у секторима и органима Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, јавним предузећима и стручним установама над којима надзор над радом врши Министарство. Програм праксе ће се реализовати у три циклуса у наредних годину дана, а само у првом циклусу планирано је укупно 135 места.
Где студенти могу да обаве праксу: У првом циклусу са студенте техничких факултета Универзитета у Београду отворена су места у следећим организацијама: Сектори унутар Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, Републички геодетски завод, Институт за путеве, Саобраћајни институт ЦИП, Железнице Србије, Путеви Србије, Агенција за управљање лукама, „AirSERBIA“, Агенција за безбедност саобраћаја, Управа за утврђивање способности бродова за пловидбу, Дирекција за железнице, Аеродром Никола Тесла Београд, Контрола летења Србије и Црне Горе СМАТСА и Управа за транспорт опасног терета.
Пријављивање: Пријављивање за први циклус траје до 1. новембра 2016. године и врши се искључиво електронским путем на порталу www.studentskapraksa.com. Потребно је да студент направи кориснички налог у зони за студенте и дода своју биографију, а затим да одабере жељену позицију за праксу и изврши пријаву.
Селекција: Селекцију пријављених кандидата обавиће супервизори праксе из наведених организација које ће благовремено контактирати пријављене кандидате.
Период и дужина обављања праксе: Студенти који буду одабрани за обављање праксе у првом циклусу, моћи ће да обаве праксу током периода од 21. новембра 2016. до 20.фебруара 2017. године. Трајање праксе биће дефинисано за сваког студента у складу са захтевима одговарајућег студијског програма.
Преглед места за обављање стручне праксе: У прилогу погледајте преглед отворених прилика за праксу у првом циклусу (новембар – фебруар 2017.)
детаљније Pregled-mesta-prvi-ciklus-prakse-UB-MGSI